Medine Havalimanı, demirbaşlarını Litum tarafından geliştirilen demirbaş takip sistemi ile yönetiyor

Menü RFID Çözümleri RFID Ürünleri

Medine Havalimanı Tüm Demirbaşlarını Litum Demirbaş Takip Sistemi ile Yönetiyor

Uygulanan çözüm

Litum ve Medine Havalimanı yöneticilerinin yaptığı detaylı analiz ve tasarım görüşmelerinin ardından, havacılık çalışma şekli ve işletme ihtiyaçlarına en uyumlu demirbaş takip yazılımı tasarlandı. Detaylı analiz ve raporlama seçenekleri ile donatılmış yazılımın kolay kullanıma sahip olmasında özen gösterildi.

Havalimanında bulunan demirbaş envanterinin tamamı incelenerek her biri için uygun etiket biçimi belirlendi. Bu saptamaya uygun olarak etiketler üretildi ve istenen detaylarla birlikte sisteme kaydı yapıldı.

Proje genelinde kullanılan tüm etiket, printer, ve mobil okuyucular Litum RFID tarafından sağlandı.

Proje kapsamı

  • Havalimanı demirbaşlarının masraf merkezi, ait olduğu konum, tedarikçi, satın alma tarihi, tutarı, sigorta yenileme tarihi, poliçe numarası gibi birçok detayla yönetilmesi
  • Havaalanı genelinde tüm demirbaşların uygun biçimde etiketlenmesi ve periyodik olarak hızlı bir şekilde mobil terminaller ile sayılması
  • Demirbaş envanterinin doğru ve güncel şekilde tutulması
  • Eksik, hasarlı, yanlış konumda tespit edilen demirbaşların raporlanması, düzeltilmesi

Sonuç

Litum tarafından özel olarak üretilen sistem, havalimanı personeline verilen genel bir eğitimin ardından sorunsuz bir şekilde devreye alındı. Demirbaş konumları ve durumları hızlı şekilde tespit edilerek takip edilmeye başlandı.

İç denetim ve raporlama faaliyetleri için düzenli ve güvenilir bir altyapı sağlandı. Demirbaşların doğru konumda, kullanıma elverişli biçimde tutulduğu denetlenerek sağlanan fayda arttırıldı. Sistemden alınan veriler havalimanı ERP sistemine entegre edilerek finansal raporlama için doğru bir altyapı sağlandı.